Otvoreni Grad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otvoreni Grad

grad, zemlja, nebo, ljudi
 
PrijemKAPIJA GRADATražiLatest imagesRegistruj sePristupi

Delite
 

 Tragedija u pozoristu

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Mnogostruka Igramul

Mnogostruka Igramul

Ženski
Broj poruka : 319
Datum upisa : 21.04.2010

Tragedija u pozoristu Empty
PočaljiNaslov: Tragedija u pozoristu   Tragedija u pozoristu Icon_minitimeSub Maj 08, 2010 12:40 am

.


Poslednji izmenio Mnogostruka Igramul dana Sre Feb 13, 2013 1:00 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
lubinovich
Admin
lubinovich

Muški
Broj poruka : 283
Datum upisa : 28.03.2007

Tragedija u pozoristu Empty
PočaljiNaslov: Re: Tragedija u pozoristu   Tragedija u pozoristu Icon_minitimeSub Maj 08, 2010 1:44 am

Odsustvo prociscenja na sceni i jeste tragedija u pozoristu. I ne zasmeta takav nedostatak, prolazi kod publike neosetno jer ona i ne zatrazi da dozivi. Slicno zivotu, odsustvo prociscenja i na pozornici iznesu losi glumci.

Neka te ne zacudi, postoji strah od katarze. Posebno strah od onog posle nje; jer, kako ziveti oslobodjen iluzije? Publici je ona potrebna, ne prociscenje.
Nazad na vrh Ići dole
Mnogostruka Igramul

Mnogostruka Igramul

Ženski
Broj poruka : 319
Datum upisa : 21.04.2010

Tragedija u pozoristu Empty
PočaljiNaslov: Re: Tragedija u pozoristu   Tragedija u pozoristu Icon_minitimeSub Maj 08, 2010 9:39 pm

.


Poslednji izmenio Mnogostruka Igramul dana Sre Feb 13, 2013 1:00 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
lubinovich
Admin
lubinovich

Muški
Broj poruka : 283
Datum upisa : 28.03.2007

Tragedija u pozoristu Empty
PočaljiNaslov: Re: Tragedija u pozoristu   Tragedija u pozoristu Icon_minitimeNed Maj 09, 2010 12:35 am

Ne dozivljavam teatar kao Kucu Iluzije, prostor u koji stvarnost ne sme da zagazi. Ne zahtevam od umetnosti da me od svega skloni. Primitivan sam, potrebno mi je suocenje sa istinom, zelim zubima da je zagrizem, hocu da mi se srce pokrene, potrebnoi je da mi uzvrati udaracem u pleksus. Ceznem za prociscenjem kroz umetnost, ceznem za oslobadjanjem iz ljusture, za izlaskom iz ove tamnice u koju sam zatocen.

Ne zelim vise obmane od ljubavi, ljudi i bogova, ne mogu da ih podnesem.
Nazad na vrh Ići dole
Mnogostruka Igramul

Mnogostruka Igramul

Ženski
Broj poruka : 319
Datum upisa : 21.04.2010

Tragedija u pozoristu Empty
PočaljiNaslov: Re: Tragedija u pozoristu   Tragedija u pozoristu Icon_minitimeČet Maj 13, 2010 10:50 pm

.


Poslednji izmenio Mnogostruka Igramul dana Sre Feb 13, 2013 1:00 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
lubinovich
Admin
lubinovich

Muški
Broj poruka : 283
Datum upisa : 28.03.2007

Tragedija u pozoristu Empty
PočaljiNaslov: Re: Tragedija u pozoristu   Tragedija u pozoristu Icon_minitimeUto Maj 18, 2010 9:04 pm

Postoji li intermeco za mene? Intervali iluzije u koju bih da potonem, vedro.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Tragedija u pozoristu Empty
PočaljiNaslov: Re: Tragedija u pozoristu   Tragedija u pozoristu Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Tragedija u pozoristu
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Otvoreni Grad :: TRG :: Teatar, Balet, Bioskop-
Skoči na: