Otvoreni Grad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otvoreni Grad

grad, zemlja, nebo, ljudi
 
PrijemKAPIJA GRADATražiLatest imagesRegistruj sePristupi

Delite
 

 Gnezdo snohvatice

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Psiha

Psiha

Ženski
Broj poruka : 194
Datum upisa : 30.08.2011

Gnezdo snohvatice - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gnezdo snohvatice   Gnezdo snohvatice - Page 3 Icon_minitimeNed Okt 12, 2014 11:06 pm

Juče je sreća bila stvarnost. Ništa nije postojalo, samo divan dan i divni ljudi u njemu.

Gnezdo snohvatice - Page 3 Drfdxf
Nazad na vrh Ići dole
Justitia

Justitia

Ženski
Broj poruka : 871
Datum upisa : 27.03.2011

Gnezdo snohvatice - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gnezdo snohvatice   Gnezdo snohvatice - Page 3 Icon_minitimeNed Okt 11, 2015 1:00 am

Težnja za trajanjem, utemeljena, ugrađena. A sve je nepostojano, promenljivo, prolazno. Svaki pokušaj da zadržimo je uzaludan, apsurdan. I tu je cela bitka našeg života, sve ono što izgrađujemo unutar sebe i oko sebe u potrebi za kontrolom, za sigurnoću, trajanjem. I, da, kroz taj pokušaj kontrole umemo izgradi ozbiljne stvari, povećati sopstvenu snagu, kapacitet i prostor delovanja. Iluzija snage, moći, vrednosti. Što je više toga izgrađeno i ostvareno to je i jači strah od gubitka.

Interesantna igra u koju smo uvučeni. U kojoj god ulozi da se nađemo, bivamo izigrani. Dobijemo nešto, izgubimo nešto. Veći ulozi, veći rizici, veći gubici. I dobici. Ali je nepostojanost svega ista. Prolaznost.

Najveći blagoslov je dobiti sve ono čemu težiš. Ostvariti. Jer tek onda, nakon toga, možeš krenuti pravim putem, ka unutra.

Užasno jak vetar koji uništava sve. A umesto pokušaja da zadržiš ono što vetar nosi, treba samo ostati. Pustiti sve drugo da nestane, ode. Drhtati ogoljen sve dok hladnoća i strah potpuno ne iscrpe svu ono snagu koju si godinama izgrađivao u pokušaju da zadržiš, sačuvaš, izgradiš. I onda, iscrpljen, umoran i smrznut, shvatiti da i pored svega nisi nestao, nisi umro. Tu si, postojiš. I taj osećaj postojanja ničim nije narušen. I dalje je unutrašnji prostor ono što imaš. Prostor koji obuhvata sve.

I, da, interesantno – ko koga drži – da li mi držimo fantazije i snove ili oni drže nas? Konopac uvek ima dva kraja – potpuno je svejedno sa kog kraja se ti nalaziš. Jedino što se broji je pustiti konopac.

Gnezdo snohvatice - Page 3 Qqvpl4 ~ Srećan rođendan ~
Nazad na vrh Ići dole
Psiha

Psiha

Ženski
Broj poruka : 194
Datum upisa : 30.08.2011

Gnezdo snohvatice - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gnezdo snohvatice   Gnezdo snohvatice - Page 3 Icon_minitimePon Nov 16, 2015 1:13 am

Ne postoji veća magija od magije reči i muzike. Ne umem da je stvorim, ali itekako umem da je osetim. Prelepa i prestrašna ume biti silina prepoznavanja, osećanja, razmevanja...doticanja te magije.
Nazad na vrh Ići dole
Justitia

Justitia

Ženski
Broj poruka : 871
Datum upisa : 27.03.2011

Gnezdo snohvatice - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gnezdo snohvatice   Gnezdo snohvatice - Page 3 Icon_minitimeUto Okt 11, 2016 8:06 pm

Moj način hvatanja snova.
Srećan ti rođendan ~~

Gnezdo snohvatice - Page 3 2md5s14
Nazad na vrh Ići dole
Justitia

Justitia

Ženski
Broj poruka : 871
Datum upisa : 27.03.2011

Gnezdo snohvatice - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gnezdo snohvatice   Gnezdo snohvatice - Page 3 Icon_minitimeSre Okt 11, 2017 10:01 am

Snohvatica
Snoshvatica

Sanjala sam neobičan san pre neki dan. Natalnu kartu i jedno posebno mesto na toj karti, označeno nagim telom žene u položaju deteta. Bila sam to ja, naga, sklupčana, na svojoj karti, u 8. polju, ali je deo mene i posmatrao telo u toj asani. Neobično snažan san.
Imamo samo jedan san, zar ne? Samo jednu težnju: pronaći taj deo istinskog. Umreti za lažno i roditi se u istinskom. Pa neka bude tako. Taj san vredi hvatati!

Srećan rođendan ~~

Gnezdo snohvatice - Page 3 Dramca11
Nazad na vrh Ići dole
Lucija

Lucija

Ženski
Broj poruka : 317
Datum upisa : 31.03.2019

Gnezdo snohvatice - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gnezdo snohvatice   Gnezdo snohvatice - Page 3 Icon_minitimeSre Apr 17, 2019 9:38 am



"Zašto si izabrao baš mene?"
"Nisam ja izabrao tebe... nisi ni ti mene... Mi smo se pronašli!"
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Gnezdo snohvatice - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gnezdo snohvatice   Gnezdo snohvatice - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Gnezdo snohvatice
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Otvoreni Grad :: ULICE, PARKOVI, DOM :: Dom-
Skoči na: