Otvoreni Grad

grad, zemlja, nebo, ljudi

PrijemKAPIJA GRADAČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj seLista članovaKorisničke grupePristupi

Delite | 

Presna kuhinja zivih boja

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
lubinovich
Admin

Muški
Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.03.2007

PočaljiNaslov: Presna kuhinja zivih boja   Sub Dec 01, 2012 11:10 pm

Danas sam istrazivao sa zacinima.
Ukus cvekle ne podnosim iako je uz nju u blenderu jako prisustvo mrkve, jabuke, pomorandze i limuna. No, posle par neuspeha od kojih je jedan bio i sa renom, izmenio sam potpuno dozivljaj dodatkom meda, cimeta i anisa. Neobicno kako anis ima divan zvuk slatke svezine u ustima i u harmoniji sa cimetom daje onaj neophodan tonalitet koji ponistava ostrinu iz crvenog.

Iako sam rasni mesozder, osecam sve vise potrebu da putujem i drugacijim tokovima ishrane. Ne znam da li cu umeti jedan obrok presne hrane da podnesem a da ne budem gladan odmah posle, ali kao hrana izmedju - carobno mi je.

Opsedaju me mocne boje povrca i lakoca postojanja posle. Svest da niko ne mora biti povredjen da bih bio sit i snazan.

Evo kako prizivam neduznu belinu mleka.
U blender idu: solja badema kojeg prethodno ostavis potopljenog u vodi preko noci, zatim tri solje vode, malo vanile, malo meda, par zrnca soli.
Zaista bude lepo sve od badema. Jedno drvo sam posadio u mom dvoristu, i cvetovi su mu divni.

Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika

Presna kuhinja zivih boja
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Boja i stvarnost
» Boja
» Dalmatinska kuhinja
» Jevrejska kuhinja
» Japanska kuhinja