Otvoreni Grad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otvoreni Grad

grad, zemlja, nebo, ljudi
 
PrijemKAPIJA GRADATražiLatest imagesRegistruj sePristupi

Delite
 

 Pred streljačkim vodom

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Mnogostruka Igramul

Mnogostruka Igramul

Ženski
Broj poruka : 319
Datum upisa : 21.04.2010

Pred streljačkim vodom Empty
PočaljiNaslov: Pred streljačkim vodom   Pred streljačkim vodom Icon_minitimePet Sep 05, 2014 11:31 pm

danas, posle hiljadu godina samoće, pogodilo me je hiljadu tanadi u mikrosekundi.
- patku i tigra - odgovorio mi je ozbiljno zoki, kada sam ga pitala koje je igračke dao za školsku predstavu.
zoki je dečarac iz doma za nezbrinutu decu.
zoki je agresivan, ujeo je druga i šalju ga u beograd. u petak, i bilo bi dobro da mu do tad vratim lutke.
staratelji su ga uzeli, pa vratili, pa obilazili...
njemu nije stalo ni do čega i ni do koga. osim, možda, do ivane, ako je nije izmislio. i do patke i tigra. oni postoje, stvarno. kao i osobe koje su mu ih poklonile. i koje sada nisu uz njega.
šalju ga u beograd, gde šalju sve one sa problemom...
- u stvari, nije tigar možda, žut je onako, sa crnim tufnama... leopard, leopard! - ispravio se.
Nazad na vrh Ići dole
Mnogostruka Igramul

Mnogostruka Igramul

Ženski
Broj poruka : 319
Datum upisa : 21.04.2010

Pred streljačkim vodom Empty
PočaljiNaslov: Re: Pred streljačkim vodom   Pred streljačkim vodom Icon_minitimeUto Sep 01, 2015 12:24 am

odjednom, shvatim koliko sam srećna što ne znam čak ni kako se pišu te reči, a nisam ih ni izgovarala često.
mulipleks ili multipla skleroza?
može i jedno i drugo? ti bolje znaš.
nažalost.
Nazad na vrh Ići dole
Mnogostruka Igramul

Mnogostruka Igramul

Ženski
Broj poruka : 319
Datum upisa : 21.04.2010

Pred streljačkim vodom Empty
PočaljiNaslov: Re: Pred streljačkim vodom   Pred streljačkim vodom Icon_minitimeČet Maj 18, 2017 11:18 pm

trošimo minute na plakanje, i on i ja, svako sa svoje strane slušalice.

glupo shvatam da to nisu mts-ovi minuti, već moji. mog života.
nikad ih nigde neću dopuniti.
Nazad na vrh Ići dole
Mnogostruka Igramul

Mnogostruka Igramul

Ženski
Broj poruka : 319
Datum upisa : 21.04.2010

Pred streljačkim vodom Empty
PočaljiNaslov: Re: Pred streljačkim vodom   Pred streljačkim vodom Icon_minitimeNed Maj 07, 2023 6:01 pm

ubijen je lovac u žitu.
sva deca koja se igraju na toj poljani sada bez zaštite hrle ka provaliji i niko ne može da ih upozori i zaustavi.
sa tom decom klizimo i mi, odrasli, i svi osećamo da naginjemo u stranu, da gravitacija čini svoje, da su se danteovi krugovi razdvojili i čekaju nas na kraju našeg pada spremni - kako je kome koji obruč namenjen - ali mi i dalje ništa ne činimo osim što držimo govore i upiremo prst.
Nazad na vrh Ići dole
Justitia

Justitia

Ženski
Broj poruka : 871
Datum upisa : 27.03.2011

Pred streljačkim vodom Empty
PočaljiNaslov: Re: Pred streljačkim vodom   Pred streljačkim vodom Icon_minitimePon Maj 15, 2023 10:13 am

Da, i ja imam osećaj nezaustavnog pada i užasno je. Tuga, beskrajna tuga zbog naše gluposti, neznanja, straha, nemoći... Najtužnija tuga, najbolnija bol. Potpuni poraz.

Volela bih da smo hrabriji, snažniji da možemo da ustanemo i zaustavimo to ludilo. Umesto toga, spuštamo glave i stajemo u red. Mi, koji imamo snagu i potencijal da pomerimo planine, koji imamo link ka božanskom, ka svetlu, pokorno koračamo ka provaliji. Predaja, odustajanje. Osećaj nemoći, sopstvene bezvrednosti i pogrešnosti. Pad kao oslobođenje.
Nazad na vrh Ići dole
Mnogostruka Igramul

Mnogostruka Igramul

Ženski
Broj poruka : 319
Datum upisa : 21.04.2010

Pred streljačkim vodom Empty
PočaljiNaslov: Re: Pred streljačkim vodom   Pred streljačkim vodom Icon_minitimeUto Maj 23, 2023 10:23 pm

Justitia ::
Da, i ja imam osećaj nezaustavnog pada i užasno je. Tuga, beskrajna tuga zbog naše gluposti, neznanja, straha, nemoći... Najtužnija tuga, najbolnija bol. Potpuni poraz.

Volela bih da smo hrabriji, snažniji da možemo da ustanemo i zaustavimo to ludilo. Umesto toga, spuštamo glave i stajemo u red. Mi, koji imamo snagu i potencijal da pomerimo planine, koji imamo link ka božanskom, ka svetlu, pokorno koračamo ka provaliji. Predaja, odustajanje. Osećaj nemoći, sopstvene bezvrednosti i pogrešnosti. Pad kao oslobođenje.

pokidale su se niti...


Jednom nas tu, gde nas ima,
Neće biti.
Mi smo niti
Koje vežu nerođene sa mrtvima.

Nema kraja.
Prislonimo na zrak uva:
Kroz šupljine između nas vetar duva
Što vremena po dva spaja.

Leže ispod mračne sene
Mrtvi, a još nerođene
Sluti vazduh koji kraj nas zasvetluca.

Mi se kobno lelujamo
I slušamo vetar samo
I nit po nit kako puca…

Stevan Raičković
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Pred streljačkim vodom Empty
PočaljiNaslov: Re: Pred streljačkim vodom   Pred streljačkim vodom Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pred streljačkim vodom
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Otvoreni Grad :: ULICE, PARKOVI, DOM :: Trg Samoce-
Skoči na: