Otvoreni Grad

grad, zemlja, nebo, ljudi

PrijemKAPIJA GRADAČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj seLista članovaKorisničke grupePristupi

Delite | 

Doci cu kao ptica da skinemo tkaninu

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
lubinovich
Admin

Muški
Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.03.2007

PočaljiNaslov: Doci cu kao ptica da skinemo tkaninu   Čet Mar 03, 2016 10:20 pm

Neznost tamo gde dah silazi niz vrat. I usne.
Ruke su dole gde je vlazno i grubi prsti.
Doci cu kao ptica da skinemo tkaninu.
Gole smo duse iscezle iz tela.

Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
lubinovich
Admin

Muški
Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.03.2007

PočaljiNaslov: Re: Doci cu kao ptica da skinemo tkaninu   Sre Maj 17, 2017 9:22 pm

O dušama polupanim. Dete uzme čist beo komad papira i pocepa ga. Iz igre, obesti, hira. U nesvesti da je papir tu za urez svetlosti, sreće, gorčine, zla. I ne da u stidu kriješ poderotine i iskidane reči već da pokažeš drugom detetu šta si to ti ispisao, a zatim pogledaš njegovo i smejte se, ćutite ili plačete.

Zašto ti je duša bila tako pocepana da si me pustila u sebe iako mi ime nisi zapamtila ni oblik zapazila, već samo upila oči, glas i ruke?  Zašto si tražila da ostanem, zagrlim te da bi lako zaspala priljubljema iako si sebi bila stranac i sebi odbojna? Otkud mi se odjenom probudila nepodnošljiva samoća, crna tačka sopstva  i krik zveri unutra zbog kojeg sam morao ustati, obući se, pokriti te, poljubiti, otići? I da sam ti ostao, ujutro bi se probudila vrišteći zašto je ovaj muškarac pored tebe, a ja bih tupo zurio u otrgnutu svetost koju jedino u snovima viđam.

Što to nismo celi, već oštećeni? Ja oduvek a ti ponekad. Kakvo je to pravilo da samo sa sličnim dušama umem da budem, neka su slične mi samo za tren i jednom? Zašto ne umem da se sastavim pored nekog kao ti što si cela upravo sad dok možda ispijaš kafu, dodiruješ modrice noći i gledaš ispod trepavica bezizražajno u tmurno večerje?

Mogao sam biti božanska česitca i zujati okolo haotično, u bezumnoj svetlosti.

Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika

Doci cu kao ptica da skinemo tkaninu
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Only Time - Zar ptica
» Feniks Ptica
» Moje "male" oslikane misli - Zar ptica
» Ptica trkačica i Pera kojot
» Fotografija-slika koja me inspirise-Zar ptica