Otvoreni Grad

grad, zemlja, nebo, ljudi

PrijemKAPIJA GRADAČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj seLista članovaKorisničke grupePristupi

Delite | 

Simbolizam Tarota

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Justitia

Ženski
Broj poruka : 650
Datum upisa : 27.03.2011

PočaljiNaslov: Simbolizam Tarota   Sub Jun 25, 2016 12:37 am

Karta 12, Obešeni čovek

I ja videh čoveka sa rukama vezanim na leđima, obešenog za jednu nogu naglavce na visokim vešalima, u zastrašujućim mukama. Oko njegove glave bio je zlatni oreol.
I čuh Glas kako mi govori:
„Gle, to je čovek koji je video Istinu.
Nova patnja, takva kakvu nijedna zemaljska nesreća ne može da izazove, to je ono što čeka čoveka na zemlji kad nađe put ka Večnosti i razumevanje Beskonačnog.
On je još uvek čovek, ali već zna mnoge stvari nedostupne čak i bogovima. I taj sukob između velikog i malog u njegovoj duši stvara njegovo mučenje i njegovu Golgotu.
U njegovoj sopstvenoj duši dignuta su vešala na kojima on visi u patnji, osećajući se kao da je obešen glavom nadole.
On sam je odabrao taj put.
Zato je prešao dug put od nedaće do nedaće, ispite od inicijacije do inicijacije, kroz neuspehe i padove.
I sad je našao istinu i spoznao sebe.
On sada zna da je on taj koji stoji između neba i zemlje, kontrolišući elemente magijskim simbolima, i on je takođe taj koji hoda sa kapom Lude duž prašnjavog puta pod žežećim suncem prema provaliji gde ga čeka krokodil. On je taj sa svojom družbenicom u Edenskom Vrtu pod zaštitom dobrog genija; on je takođe taj koji je zajedno sa njom vezan za crnu kocku laži; on je taj koji na trenutak stoji kao osvajač u varljivoj kočiji, koju vuku sfinge spremne da potrče u različitim pravcima; i opet je on taj u pustinji koji traži Istinu sa lampom pod blistavom svetlošću dana.
I sad je našao Istinu.

Preuzeto iz knjige: P.D. Uspenski “Novi model univerzuma”
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika https://pariskoplava.wordpress.com/

Simbolizam Tarota
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Simbolizam
» Viktor Vasnecov
» Pablo Pikaso