Otvoreni Grad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otvoreni Grad

grad, zemlja, nebo, ljudi
 
PrijemKAPIJA GRADATražiLatest imagesRegistruj sePristupi

Delite
 

 Umetnost dovođenja stvari do kraja

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Justitia

Justitia

Ženski
Broj poruka : 871
Datum upisa : 27.03.2011

Umetnost dovođenja stvari do kraja Empty
PočaljiNaslov: Umetnost dovođenja stvari do kraja   Umetnost dovođenja stvari do kraja Icon_minitimeUto Okt 31, 2017 9:24 pm

Umetnost dovođenja stvari do kraja Phoeni10
Lepše zvuči na engleskom: The Art of Bringing Things to an End. Interesantna ideja, na kom god jeziku. I duboka.

Duhovi prošlosti. Bol. Povređenost. Odbačenost. Težnja. Ideje kako bi trebalo da bude. Frustracija, jer ne ide. Razočaranost. Fascinantno je koliko dugo možemo biti zarobljeni u nečemu što je odavno prošlo!

Umetnost dovođenja stari do kraja. Umetnost umiranja, zapravo.

Da sada odlaziš zauvek, šta bi uradio? Šta je ostalo nedovršeno, nedorečeno, nedoživljeno? Koji su to bitni ljudi za koje imaš poslednje reči? Možda dodir koji je ostao željen. Skloniti pramen sa lica. Podići pogled i zadržati ga netremice. Ples, doticanje. Ili ispoljiti bunt, bes…

Male smrti. Završavanje. Konac, kraj. Upokojiti vampira.

Umetnost umiranja. Završi stvar, učini je konačnom. Umri, da bi se narednog trenutka novi rodio. Odbaci sve što je bilo bitno, da bi otvorio prazan prostor za sve drugo što takvim može postati. Umetnost dovođenja stvari do kraja.

I, da, na kraju, moraš ponovo da se rodiš. Nov. Inače nije umetnost u pitanju, već poraz, odustajanje. Cela naša bitka je bitka za taj deo koji ostaje živ, za svest koja se iznova rađa. Umetnost umiranja je znanje kako se biva istinski živ.
Nazad na vrh Ići dole
Justitia

Justitia

Ženski
Broj poruka : 871
Datum upisa : 27.03.2011

Umetnost dovođenja stvari do kraja Empty
PočaljiNaslov: Nedovršenost. Trajanje.   Umetnost dovođenja stvari do kraja Icon_minitimeNed Mar 13, 2022 11:24 pm

Teško mi je da pišem i predajem mada to jako volim. Toliko toga bih da prenesem. Ali onda se javi pitanje: Zašto? Zašto postoji ta potreba, težnja? Zar iko čita, čuje? I sve češće ne napišem, ne prenesem. Ostavim nedovršenu ideju, nedosmišljene misli. Toliko toga sam rekla, napisala. Toliko toga su drugi rekli, napisali, na beskrajno puno načina, sa deleko jačom težinom, snažnijom pranom koju su uneli!

Teško mi je i da čitam iako sam to oduvek volela. Sve je više započetih i nedovršenih knjiga. Nastavim da ih držim pored jastuka, da ih nosim sa sobom kao nekad, ali ih ne pročitam do kraja.  

Jako mi je dobra ova fotografija. Ali jako. Odavno me nešto nije toliko privuklo lepotom i dubinom. Možda je tu odgovor nedovršenosti. Ništa stvarno u meni ne postoji. Ne više.

Umetnost dovođenja stvari do kraja Maska10
Nazad na vrh Ići dole
 
Umetnost dovođenja stvari do kraja
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Dvorana malih stvari
» Umetnost vidjenja
» Umetnost pokreta
» Umetnost i ludilo

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Otvoreni Grad :: TRG :: Govornica o Zivotu i Smrti-
Skoči na: