Otvoreni Grad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otvoreni Grad

grad, zemlja, nebo, ljudi
 
PrijemKAPIJA GRADATražiLatest imagesRegistruj sePristupi

Delite
 

 Sve

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Justitia

Justitia

Ženski
Broj poruka : 871
Datum upisa : 27.03.2011

Sve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve   Sve - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 14, 2011 2:09 pm

Postoje oni koji daju. Ljudi su gladni, a opet ne uzimaju. Zele da plate. Jer onda nemaju glup osecaj da duguju. Lakse je platiti nego voleti, pamtiti. Pustiti da te promeni, da se ugradi. Da znaci. Prosiriti prostor.

Postoje i oni koji otimaju. Nepotrebno, ponekad. Misle da im pripada, da imaju pravo. Otimaju i od onih koji daju. Ali ne vole, ne pamte, ne dozvole da promeni, da se ugradi, da znaci. Ne razlikuju se puno od onih koji odbijaju ili placaju.

Umeti primiti. Bez obaveza, dugovanja, datih menica i hipoteka. Ostaviti samo prostor za kamatu, kad naraste. I onda dati, bilo kome, bilo kada.

Nazad na vrh Ići dole
Justitia

Justitia

Ženski
Broj poruka : 871
Datum upisa : 27.03.2011

Sve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve   Sve - Page 2 Icon_minitimePet Feb 24, 2012 10:14 am

Resih da prodam sva svoja pitanja. Predugo sam se drzala za njih. Postala sam, vremenom, jako dobra u kreiranju novih. Secam se, jednom me je jedan covek pitao da li sam novinar po zanimanju. Znam da i danas jos sumnja, a nije jedini. I tako... Prodajem ih, ne trebaju mi vise. Pristajem na zivot bez traganja za odgovorima. Bez onog "zasto?". Bice tesko bez njih veceras, ali izguracu nekako. E, da, jako bitna stvar – ne idu u paketu sa odgovorima, njih nikad nisam pronasla. Ali to im ne umanjuje vrednost, zar ne? Sve - Page 2 M0783
Nazad na vrh Ići dole
Justitia

Justitia

Ženski
Broj poruka : 871
Datum upisa : 27.03.2011

Sve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve   Sve - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 28, 2012 12:47 pm

Prodajem sebe da bih kupila sebe. Gde je matematika? U razlici u vrednosti => svako dobije onaj deo mene koji zeli i ciju vrednost ume da prepozna. I ja.
Nazad na vrh Ići dole
Mnogostruka Igramul

Mnogostruka Igramul

Ženski
Broj poruka : 319
Datum upisa : 21.04.2010

Sve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve   Sve - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 24, 2016 11:30 pm

nudim fugu za ukus hleba i pogled na zeleno jutro.
Nazad na vrh Ići dole
Lucija

Lucija

Ženski
Broj poruka : 317
Datum upisa : 31.03.2019

Sve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve   Sve - Page 2 Icon_minitimeUto Apr 09, 2019 12:03 pm

Prodajem hiljade koraka,kojima sam hodala u cipelama za dvoje.Prodajem uze kojim sam verovala da smo vezani u mornarski cvor,a on se raspao dodirom samo pet prstica.Prodajem snove lazi kao i realnost koja nisam sigurna da li je san ili je san realnost.Samo cipele za dvoje ostale su da okacene upozoravaju kupce,i niko ih ne kupuje! flower
Nazad na vrh Ići dole
Justitia

Justitia

Ženski
Broj poruka : 871
Datum upisa : 27.03.2011

Sve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve   Sve - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 18, 2019 12:13 pm

Patnja je sve što treba dati.

Ostaje da shvatimo zašto je patnja jedina stvar koju nikad nismo izdali i koju nikad ne želimo (pro)dati. Koja je vrednost patnje? A cena?
Nazad na vrh Ići dole
Justitia

Justitia

Ženski
Broj poruka : 871
Datum upisa : 27.03.2011

Sve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve   Sve - Page 2 Icon_minitimeUto Mar 01, 2022 12:32 pm

Ono što si dao ili prodao nije više tvoje, ne pripada ti. Ne možeš ga uzeti nazad ili ponovo trgovati sa tim. Ne možeš menjati uslove i tražiti da se dodatno plati. Ne možeš ga baciti u blato i izgaziti, jer nemaš prava na to, jer nije tvoje.

_____________________

Daš dragi kamen ili dijamant prosjaku. Naravno, on ga zameni za bilo šta čega je gladan, jer, iako vidi razliku u kamenu, ne vidi razliku u svojoj gladi.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Sve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve   Sve - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sve
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Otvoreni Grad :: GOSTIONICA :: Trznica-
Skoči na: