Otvoreni Grad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otvoreni Grad

grad, zemlja, nebo, ljudi
 
PrijemKAPIJA GRADATražiLatest imagesRegistruj sePristupi

Delite
 

 I to će proći....

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
lena

lena

Ženski
Broj poruka : 39
Godina : 36
Datum upisa : 18.04.2009

I to će proći.... Empty
PočaljiNaslov: I to će proći....   I to će proći.... Icon_minitimeUto Apr 06, 2010 12:52 am

...često to sebi kažem da olakšam nešto, da otklonim bol.... i uglavno i deluje. Tim rečima sebi poboljšam raspoloženje i osećam se mnogo bolje...Wink
Možete li da sebi toliko podignete samopouzdanje sa samo par reči?
Nazad na vrh Ići dole
lubinovich
Admin
lubinovich

Muški
Broj poruka : 283
Datum upisa : 28.03.2007

I to će proći.... Empty
PočaljiNaslov: Re: I to će proći....   I to će proći.... Icon_minitimeUto Apr 06, 2010 5:09 pm

I ova noc ce proci, ponavljam sebi dok cekam svitanje. Bezglasno jer isuvise je modrica na usnama i zvuk ume da ozledi. Cesto, sa takvim smislom, to budu reci na nekom nerazumljivom i nepoznatom jeziku, izdvoje se iz mnostva utvara reci koje me opsedaju; otkinu se kao prelom samoglasnika i suglasnika i padnu na dlan i budu mi jedina svetiljka kad nikakvog svetla nema.

Ne prizivam prolazak noci tim recima, niti verujem u njihovu moc, ne postoji mozda ni otklon od tame, ali, nemocan sam da se ne pojave jer u meni su urezane kao u nesvesnom i urodjenom impulsu. Reci su jedini dodir koji osetim na sebi dok budam bdim u najdubljoj noci a svitanja nema.

Zaboravi me, i ova noc ce proci. Zaboravi me.
Nazad na vrh Ići dole
Angerona

Angerona

Ženski
Broj poruka : 149
Godina : 52
Datum upisa : 07.01.2009

I to će proći.... Empty
PočaljiNaslov: Re: I to će proći....   I to će proći.... Icon_minitimeČet Jun 17, 2010 5:00 am

Ima tako beskrajnih noći. Ne mogu se setiti pre koliko godina, vekova je ova počela. Duga, neprijatna i teška.
Otelotvorila je razne događaje i ljude koristeći se rubovima sećanja. Svih onih koji su ognjem, mačem i jednom svetlom tajnom bili zaključani.
Uskoro će svetlost. Izići ću bosa na rosu okrenuta prema istoku, da spadne sve sa mene. I ova noć.
Nazad na vrh Ići dole
onelove

onelove

Muški
Broj poruka : 2
Datum upisa : 23.12.2010

I to će proći.... Empty
PočaljiNaslov: Re: I to će proći....   I to će proći.... Icon_minitimeČet Dec 23, 2010 4:37 am

Moze ako doista mislis da ce se to i desiti. Rijeci su cudo Bozije dizu i ruse ego kako im je volja. Ja mislim da se rijecima moze dosta postici,spasiti zivot,unistiti zivot...Sve se moze,ako se uistinu vjeruje u to.
Nazad na vrh Ići dole
Justitia

Justitia

Ženski
Broj poruka : 871
Datum upisa : 27.03.2011

I to će proći.... Empty
PočaljiNaslov: Re: I to će proći....   I to će proći.... Icon_minitimePon Feb 20, 2012 8:11 pm

Cesto razmisljam kako covek prezivi rat. Kako nastavi dalje posle ubijanja, zlostavljanja, silovanja. Ili posle situacija u kojima je to sve posmatrao, ne mesajuci se. Dopustajuci. Da, nemamo izbora, zar ne? Zar cemo ugroziti zivote svojih bliskih, svoj zivot?
Ne mesaj se. Prihvati. Spusti glavu. Ne opiri se.
Ne ide mi taj koncept u ovom trenutku nikako. Ne ide mi to prihvatanje. "Znaces da si prevazisao/resio po tome sto te ostavlja ravnodusnim" javlja se recenica iz knjige koju sam citala. Kao i "proci ce". Izmaknes se iz svojih emocija, misli, postavis se u ulogu nemog posmatraca. Da, funkcionise. Zapravo i nije tako tesko.
Ali u ovom trenutku postoji otpor tome. Jedan deo mene kaze da je to izdaja. Drugih, sebe. Ko ce se pobuniti? Ko ce ustati i reci da nije u redu, da ne moze tako? Ko ce odbiti da pristane na pogresno?
Nikad necu resiti, prevazici. Ne zelim da budem ravnodusna. Jer, sta ostaje kada se izmaknes iz svega? Ko sam ja bez emocija?

Nazad na vrh Ići dole
Mnogostruka Igramul

Mnogostruka Igramul

Ženski
Broj poruka : 319
Datum upisa : 21.04.2010

I to će proći.... Empty
PočaljiNaslov: Re: I to će proći....   I to će proći.... Icon_minitimeSub Jan 23, 2016 11:19 am

jutarnji rituali,
čaj, muzika, vesti;
garderobna kombinacija
koju sam smišljala sinoć;
1512 koraka do posla;
mašina brojeva, papira, galame -
idealna za zaglušivanje otkucaja;
1512 koraka nazad...

ostatak dana provedem
u samolaganju.
Nazad na vrh Ići dole
Mnogostruka Igramul

Mnogostruka Igramul

Ženski
Broj poruka : 319
Datum upisa : 21.04.2010

I to će proći.... Empty
PočaljiNaslov: Re: I to će proći....   I to će proći.... Icon_minitimeSre Jun 15, 2016 3:53 pm



paradoksalno, umornija sam što su plesovi kraći.

proći će, znam, i ta želja za plesom, korakom u dvoje i zajedničkim ritmom.
ali mislim da ću do tada čekati u nekom kutu plesne dvorane.
dok ne zaboravim da plešem.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




I to će proći.... Empty
PočaljiNaslov: Re: I to će proći....   I to će proći.... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
I to će proći....
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Otvoreni Grad :: ULICE, PARKOVI, DOM :: Trg Samoce-
Skoči na: