Otvoreni Grad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otvoreni Grad

grad, zemlja, nebo, ljudi
 
PrijemKAPIJA GRADATražiLatest imagesRegistruj sePristupi

Delite
 

 Knjizevni tekst koji vam se dopao

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Mnogostruka Igramul

Mnogostruka Igramul

Ženski
Broj poruka : 319
Datum upisa : 21.04.2010

Knjizevni tekst koji vam se dopao - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Knjizevni tekst koji vam se dopao   Knjizevni tekst koji vam se dopao - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 24, 2016 11:58 pm

odvezan pa zavezan


volim te. ako se pitaš što te trenutno ljubim i gledam u dupe, to je zato što ne znam šta od sreće i zanosa da radim. pa te ljubim. u dupe. tu ne postoji nikakva teorija racionalnog izbora. jer je nema. u mom mozgu, toj ogromnoj kafani, u kojoj se služi serotonin na klokloe i puše razni feromoni, svira neki opojni džez i usta padaju na niže. evo me zagrljenog sa tvojim dupetom. plešemo dodirima. smejem se i uživam. ti verovatno misliš da sam poludeo. verovatno i jesam. ježim te uzduž, a naročito popreko. kupidoni mi ispadaju iz svakog pogleda u tebe. i tvoje telo. ti uživaš i usput me pitaš gde sam bio pre dvadesetak godina, pa da vidim šta je zgodna žena. ja ti jezikom zapušavam usta i očima govorim, tu sam bio srećo. sve vreme. poslali su me kao tvog anđela čuvara. čuvao sam te čuvao i tako upoznao savršenost. kukao sam bogu da me raščini iz anđela i pusti me da te volim kao običan smrtnik. ovo preostalo vreme. te tako, eto nas.

- nebojša fixer čehranov
Nazad na vrh Ići dole
Mercury

Mercury

Ženski
Broj poruka : 127
Datum upisa : 10.04.2013

Knjizevni tekst koji vam se dopao - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Knjizevni tekst koji vam se dopao   Knjizevni tekst koji vam se dopao - Page 2 Icon_minitimeSre Nov 22, 2017 4:24 pm

"Jedne večeri pred Božić radila sam više sati oslikavajući porcelansku šolju. Kad je trebalo da isperem četkicu, naletela sam na šolju, ona je pala na pod i razbila se. Nastavak je trebalo da bude jednostavan. Ali ja sam se odmakla i zamolila za pomoć: 'Uzmite mi krhotine pre nego što se isečem', izgovorila sam. 'Moram da razmislim.' Malo kasnije sam zamolila da mi vrate razbijenu šolju, i dobila sam je. Nekoliko komada je moglo da se zalepi, dno je bilo čitavo, a pri vrhu, gde je puno delova nedostajalo, napravila sam ivicu od gline, i par mačaka koje su puzale oko otvora. Kada se glina osušila, obojena je i glazirana, i ishod je bio prilično dobar - mnogo godina nakon toga je ova šolja za olovke stajala na mom stolu kao svakodnevni podsetnik da ono što je slomljeno može da se sastavi - na neki način, i da ono što je drugačije, takođe, može da bude dobro."

"Teško je razumeti svet kad si psihotičan. Mnogo ustaljenih oslonaca se ruši, ono u šta si navikao da se uzdaš više ne deluje, ne možeš da veruješ sopstvenim očima niti ušima, a pravila su razbijena u paramparčad. Tvoja glava, koja bi trebalo da ti pomogne da se izbaviš iz krize, postala je uzrok krize, i nijedno rešenje koje si naučio više ne dejstvuje. Sve komplikovane strategije se ruše i samo ono jednostavno ostaje. Smiren glas, ljubazne oči, jasne poruke. "

Arnhil Lauveng, Do Šizofrenije i nazad
Nazad na vrh Ići dole
 
Knjizevni tekst koji vam se dopao
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Filmovi i scene koji se pamte
» Mesto duse
» Zvukovna antologija
» Otisak u nama,odlomak iz knjige koji volimo

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Otvoreni Grad :: AKADEMIJA :: Knjizevnost-
Skoči na: