Otvoreni Grad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otvoreni Grad

grad, zemlja, nebo, ljudi
 
PrijemKAPIJA GRADATražiLatest imagesRegistruj sePristupi

Delite
 

 Zamisli da gledas i za moje oci, Jelena

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
lubinovich
Admin
lubinovich

Muški
Broj poruka : 283
Datum upisa : 28.03.2007

Zamisli da gledas i za moje oci, Jelena Empty
PočaljiNaslov: Zamisli da gledas i za moje oci, Jelena   Zamisli da gledas i za moje oci, Jelena Icon_minitimeSre Jun 16, 2010 9:33 pm

Zemlje, gradove, neba i lica Italije kad vidis, primi ih u svoje oci onako kako ti to jedina umes, ti obelezena necim ili bilo cim sto jeste lepota; i, ako se prepoznas negde bilo gde i nekad bilo kad, ti zadrzi pogled i zamisli da gledas i za moje oci.

Ako dodirnes neki zid, fontanu i luk mosta, ostavi dodir za tren i neosetno malo, i dopusti mi da ih dodirnem kroz tvoje prste. I, ako se osmehnes na slucajne ptice bezazeleno prosute po kamenim plocnicima starih trgova ljubavi, ostavi deo osmeha na usnama da se kroz njega na njih osmehnem.

Lice deteta, zene i muskarca, ako primetis da je izlozeno samoci, vetru i izgubljenosti, ti zastani i pozovi glasom; u zvuku neka ti ostane trag topline da ga okrzne, zanese i preobrazi dok se zacudjeno okrece oko sebe. Nasmej mi se, videces da tako i ja, negde bilo gde i nekad bilo kad, zastanem i okrenem se u nadi da nisam potpun stranac ni posve uklet jer evo kao da cujem blizak glas koji me prepoznaje i zove.

Zemlje, gradove, neba i lica Italije mozda videti nikad necu, obelezen ti necim ili bilo cim; sve vidjeno tvojim ocima neka se zauvek zadrzi kod tebe, moj gordi andjele. I kad se vratis i doneses ih u sebi, jos jednom neka me dodirnu kroz sve ono sto si ti.
Nazad na vrh Ići dole
child_in_the_night

child_in_the_night

Ženski
Broj poruka : 59
Godina : 32
Datum upisa : 29.01.2009

Zamisli da gledas i za moje oci, Jelena Empty
PočaljiNaslov: Re: Zamisli da gledas i za moje oci, Jelena   Zamisli da gledas i za moje oci, Jelena Icon_minitimeSre Jun 16, 2010 9:48 pm

Zamisli da gledas i za moje oci, Jelena Img0344b

Zamisli da gledas i za moje oci, Jelena Img0524ihy

Moja zemlja iz snova.
Videla sam je i zamislila sam i da gledam i za tvoje oci,posla sam na put bas sa tvojim recima utisnutim duboko u dusi.
Prelepa arhitektura,umetnost,klima,ljudi. Zaljubila sam se u tu zemlju.Svi gradovi su prelepi.Od Rima,Firence,Pize do Sijene i Venecije.
Sijena je posebna,na 3 brdasca kao mali stari grad u zidinama.Izdvojen iz sveta,prosto caroban grad sa carobnim sladoledom. Smile

Zamisli da gledas i za moje oci, Jelena Dscn1424d

Zamisli da gledas i za moje oci, Jelena 13348124427218351211305
Nazad na vrh Ići dole
 
Zamisli da gledas i za moje oci, Jelena
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Moje pletivo
» Krosnje neznosti moje ulice

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Otvoreni Grad :: TRG :: Mape Putovanja-
Skoči na: