Otvoreni Grad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otvoreni Grad

grad, zemlja, nebo, ljudi
 
PrijemKAPIJA GRADATražiLatest imagesRegistruj sePristupi

Delite
 

 Krosnje neznosti moje ulice

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Lucija

Lucija

Ženski
Broj poruka : 317
Datum upisa : 31.03.2019

Krosnje neznosti moje ulice Empty
PočaljiNaslov: Krosnje neznosti moje ulice   Krosnje neznosti moje ulice Icon_minitimeSre Apr 03, 2019 11:47 am

Krosnje neznosti moje ulice

Neprimetna nizbrdica kaldrme u mojoj zatvorenoj,za saobracaj ulici.
Sa leve strane drvored starih kestena,sa desne strane debeljuskasta stabla lipe.
Niz ulicu senka sunca kupa starinske fasade.
Ne,nisu zapustene.Bojene su neznim bojama,kao odeca na gospodjama ,koje izlaze u setnju u odeci starinskog kroja,suskavoj ,koju krase sesirici najneobicnijih oblika i boja.
Sa nekog otvorenog prozora cuje se

U nosnicama odmah rodi se miris Pariza.
Veseli deciji smeh dok postavljaju ponjavicu na koj ce igrati piljke ili ne ljuti se covece,odjekuje.
Lisce u krosnjama sapuce,dok se raznobojne  pticice,raznolikih cvrkuta ususkavaju praveci ili popravljajuci gnezda.
Sjaj mojih ociju prica moje zadovoljstvo.
I znam i....rec je dodir!
Nazad na vrh Ići dole
Lucija

Lucija

Ženski
Broj poruka : 317
Datum upisa : 31.03.2019

Krosnje neznosti moje ulice Empty
PočaljiNaslov: Re: Krosnje neznosti moje ulice   Krosnje neznosti moje ulice Icon_minitimeNed Maj 05, 2019 11:26 am

Slatko vino mu je donosilo prijatnu konfuziju u glavi i stomaku,dok je rukom prelazio preko skrabotine urezane u drvo stola na kome je stajala skoljka da u sneznim danima donosi zvukove mora i uspomenu na vodenog umetnika koji se igrao sa talasima i odbljescima sutona.
Nezno sam posmatrala njegovu igru krsj fontsne i pozelela da sam skoljka na njegovom stopalu.
Nazad na vrh Ići dole
 
Krosnje neznosti moje ulice
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kuca na kraju ulice
» Moje pletivo
» Zamisli da gledas i za moje oci, Jelena

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Otvoreni Grad :: ULICE, PARKOVI, DOM :: Ulice-
Skoči na: