Otvoreni Grad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otvoreni Grad

grad, zemlja, nebo, ljudi
 
PrijemKAPIJA GRADATražiLatest imagesRegistruj sePristupi

Delite
 

 Carobno

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Mnogostruka Igramul

Mnogostruka Igramul

Ženski
Broj poruka : 319
Datum upisa : 21.04.2010

Carobno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carobno   Carobno - Page 2 Icon_minitimeUto Feb 07, 2012 1:14 pm

.



Poslednji izmenio Mnogostruka Igramul dana Uto Feb 12, 2013 10:21 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Justitia

Justitia

Ženski
Broj poruka : 871
Datum upisa : 27.03.2011

Carobno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carobno   Carobno - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 24, 2012 4:22 pm

Bose noge, topao pesak, reka. Gomila razbacanih kantica, lopatica, grabuljica. Sunce. Prisutnost.
Ljuljaska u dvoristu. Zatvorene oci. Pokret.
Nazad na vrh Ići dole
Justitia

Justitia

Ženski
Broj poruka : 871
Datum upisa : 27.03.2011

Carobno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carobno   Carobno - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 15, 2012 12:21 pm

Igra sa senkama dok hodas ulicom pored sina koji se ljuti i odbija da pruzi ruku. Doticanje senki, bez fizickog dodira. Pokret senke koji grli, mazi, drzi ruku, izaziva. Osmeh koji ta igra izmami u njegovom oku i krajicku usana skriven iza namrstenog lica. I zamisljenost nad pitanjem – da li postoji dodir bez dodira, doticanje bez kontakta? I koji deo te price je iluzija, laz?

Carobno - Page 2 Senke
Nazad na vrh Ići dole
Psiha

Psiha

Ženski
Broj poruka : 194
Datum upisa : 30.08.2011

Carobno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carobno   Carobno - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 19, 2012 6:59 pm

Retki i neocekivani trenuci iskrenog ljudskog razumevanja i dobrote. Ponekad, na ulici, u prolazu, u cekaonici, parku... bez reci, potpuni stranci koji ce imati samo taj jedan zajednicki trenutak bliskosti.
Nazad na vrh Ići dole
Justitia

Justitia

Ženski
Broj poruka : 871
Datum upisa : 27.03.2011

Carobno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carobno   Carobno - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 10, 2013 11:39 pm

Biti tu. Biti. Tu.
Nazad na vrh Ići dole
lubinovich
Admin
lubinovich

Muški
Broj poruka : 283
Datum upisa : 28.03.2007

Carobno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carobno   Carobno - Page 2 Icon_minitimeNed Avg 06, 2017 11:32 pm

Tople kiše na koži, u kosi. Iščezava vrelina dana. Grmljavina. Evo ga u naletu krupan letnji pljusak, skidam sve sa sebe i zaplivam u reku, a iznad svetlice zasvetle prvi sumrak. Dete sam, ponovo. I plivam, ronim, izlazim na obale i kisnem, srećan.
I slutim, u sličnoj jednoj nekoj kiši, i bilje, voda i čovek, postaće besmrtno sveto.
Nazad na vrh Ići dole
Lucija

Lucija

Ženski
Broj poruka : 317
Datum upisa : 31.03.2019

Carobno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carobno   Carobno - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 05, 2019 11:36 am

Po tabanima dok sam trcala po travi u parku jutarnja rosa me golicala.
U daljini se nazirao voz koji dolazi iz daleka a u komsijskoj kuci se mogao cuti plac njihovog deteta. Kako dete nije prestajalo da place prisla sam vratima njihove kuce. Bila su odskrinuta. Na sred dnevne sobe sedelo je uplakano dete sa kapicom na glavi, pokusavajuci, bezuspesno, da je skine. Prisla sam polako i uz smirujuce reci uspela da pomognem detetu da se oslobodi zamke. Ugledala sam, na stolu, papir sa porukom:" Otisli smo do grada na izlozbu . Nismo stigli da svratimo i da vas zamolimo da pricuvate nase cedo ali verujemo da vam je on sam privukao paznju i da ste vec tu.Ostacemo do zalaska Sunca.Uzeh dete u narucje,izadjoh u park i gle pticica je bljucnula po njegovim nozicama i on se nasmejao grohotom.Jutro je ipak zavrsilo smehom.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Carobno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carobno   Carobno - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Carobno
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Otvoreni Grad :: ULICE, PARKOVI, DOM :: Parkovi-
Skoči na: